אישים ומייסדים

דבר מנכ"ל העירייה דניאל סוויסה

במשך כל שנות קיומה של האנושות, ההתפתחויות הדרמטיות ופורצות הדרך אירעו בזכות אנשים אמיצים ואכפתיים, שנטלו סיכונים לא פשוטים ובחרו ליזום, לייצר ולהמציא מוצרים חדשים, שכולם נהנים מהם. קשה לדמיין את חיינו כיום ללא הפיתוחים הבסיסיים בתחום הבריאות, המזון, מוצרי החשמל, הניידות, הביטחון וכיו"ב, ובודאי קשה להבין איך הסתדרנו לפני שהמחשבים והטלפונים הניידים, יחד עם יתר פיתוחי הטכנולוגיה וההיי-טק, הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו, במקביל לשאלת השאלות האם אכן התהליכים תרמו לאיכות חיינו ולאושרנו, גם הפעם נשאיר את השאלה פתוחה.

הפיתוח, הייצור והתעשייה במדינת ישראל, החוגגת השנה 60 להיווסדה, תרמו תרומה משמעותית ליכולתנו להתקיים ולחוסננו הלאומי, הצבאי, הכלכלי והחברתי. לתעשייה הישראלית חלק נכבד גם בייצור ובקידמה בעולם כולו: חברות ישראליות מייצאות לכל העולם, ותאגידי ענק רוכשים חברות ישראליות בזכות היצירתיות, החדשנות, הדמיון והתעוזה הממלאים אותנו גאווה.

עירנו פתח תקוה, אם המושבות, מציינת 130 שנה להיווסדה. בתחום שיפוטה של העיר מצויים אזורי התעשייה הגדולים והמפותחים בארץ: סגולה, קריית אריה ורמת סיב. ניתן למצוא באזורים אלה את כל סוגי התעשייה הקיימים: מחברות היי-טק חדשניות, דרך התעשייה הוותיקה והחזקה ועד לתעשייה קלה, מוסכים ועיסוקים רבים נוספים.

התעשייה בפתח תקוה תרה ותורמת רבות לחוסנה הכלכלי והחברתי של העיר. רבים מתושבי העיר מוצאים את פרנסתם קרוב לביתם ובמגוון רחב של תחומים, וכמעט שאין דורשי עבודה שאינם מועסקים ואולם, תרומתכם, תעשיינים יקרים, באה לידי ביטוי גם בדרכים נוספות, וכוונתי לזמן ולמשאבים שאתם מעניקים לרווחת תושבי פתח תקוה.

העירייה מכירה בחשיבות הקשר המתמשך והחשוב הזה בין התעשיינים לבין פתח תקוה ותושביה, ולכם פועלת לטיפוחו ולחיזוקו. מינהלת אזורי התעשייה, שהוקמה לפני מספר שנים, ואשר מנוהלת ע"י מר שלמה בנימין, משקיעה בשנים האחרונות רבות בפיתוח התשתיות והחזות של אזורי התעשייה, והשקעה זו נושאת פירות. אנו עדים לתהליך מבורך שבו החברות הגדולות במשק בחרו להקים כאן בעירנו את מפעליהן. ויש לכך השלכה חיובית על התפתחות ועל שידרוג העסקים הקיימים בד בבד עם פיתוח המגורים.

אני מודה לכולכם על שנים של עשייה מבורכת, שמפירותיה ניהנה אנו והדורות הבאים עוד שנים רבות. ברכות חמות לכם, יקירי התעשייה בשנת ה-130 לעירנו פתח תקוה. מי יתן, ותזכו לעוד שנים רבות של פעילות ענפה ומצליחה ושל עשייה, שתשאיר את חותמכם עוד שנים הרבה.

בברכה,
דני סויסה
מנכ"ל העירייה