אישים ומייסדים

גד נדל

מפעלי מתכת אל ברזליים
================
גד נולד בשנת 1935 בחיפה. בשנת 1941 בהיותו בן 6 עבר לפתח תקוה עם הוריו והחל את לימודיו בביה"ס פיק"א, ביה"ס היסודי הראשון בעיר והמשיך את לימודיו בביה"ס המקצועי אורט ביפו.
בשנת 1954 התגייס לצה"ל ושימש כמדריך חשמלאות רכב, סיים את שירותו הצבאי כחייל מצטיין וקיבל אות הוקרה מנשיא המדינה דאז יצחק בן צבי.גד השתתף במלחמת סיני, ששת הימים ויום כיפור כלוחם באוגדה 162.
בשנת 1957 נסע להשתלמות לדרום אפריקה לשם לימוד הפעלת מפעל ליציקת מתכות ובשנת 1961 חזר לישראל והקים/ייסד את מפעלי "מתכת אל ברזליים בע"מ" באזור התעשייה סגול, בשותפות עם חברה מדרום אפריקה.
המפעל מעסיק עשרות עובדים ועוסק כיום במיחזור וייצוא כל סוגי המתכות לחו"ל, המפעל מוערך כאחד מהמובילים בישראל במחזור מכירות גבוה, המפעל נבחר 28 פעמים כיצואן המצטיין בישראל.
גד מראשוני תעשייני הפלדה הסגולה מגיע כל בוקר בשעה 05:00 לעובדה ועוד עוד שעות החשכה, חי את האזור מפתחו ודואג לסגולה כבר 47 שנים.
במסגרת פעילותו למען הקהילה תורם גד מזמנו וכספו לקליטת ילדי העולים מאתיופיה בענפי הספורט התחרותי ואף עסק ותרם לשילובם של לוחמי צד"ל בקהילה הישראלית.
גדי, כפי שמכנים אותו חבריו היה שחק כדורגל במכבי פתח תקוה, לימים שימש במסגרת פעילותו כיושב ראש אגודת מכבי פתח תקוה, כגזבר וחבר ההתאחדות לספורט ובכלל זה יושב ראש התאחדות האגרוף וכל זה בהתנדבות מלאה.
נשוי לרות, אב לירון, אירית ואמיר, סב לשמונה נכדים.
על כל אלה ועוד הוכתר גד בתואר יקיר התעשיינים בפתח תקוה תשס"ח.