אישים ומייסדים

בתיה לביא-לרר

נולדה בשנת 1939 ברומניה. עלתה לישראל כילדה.

מאז ומתמיד עסקה בתיה בחינוך. היא רואה בחינוך את כל עולמה ובזה היא משקיעה את זמנה. היא החלה את דרכה כמורה וכמחנכת מישובי ספר כמו באר-שבע של שנות ה-60, מושב ירחיב ועוד. לימים עברה לפתח-תקוה והחלה את דרכה בבית-הספר "מורשה" במעברת "עמישב". משם עברה ללמד ולחנך בבי"ס "נצח ישראל" לבנות ובאולפנית "ישורון", עד צאתה לגמלאות.

כרכזת הוראה גיאוגרפיה נמתנה בתיה על צוות שבנה תוכניות לימוד. ביוזמתה ובחסותה קוימו חידונים ומשחקים אשר הגבירו את חיבתם של התלמידים לחומר הנלמד.

בעשור השנים מאז שפרשה לגמלאות מתנדבת בתיה, בכל מקום אפשרי. העיקר "לעשות טוב לכל אחד". בין השאר ניתן לציין סיוע לעולים, הרצאות לקשישים, התרמה למסעדת נזקקים ובכלל פעילות צדקה נרחבת. מכהנת כיו"ר ארגון בוגרי בר-אילן.

במקביל לשנות עבודתה ובפרט מאז שיצאה לגמלאות מנצלת בתיה את הזמן העומד לרשותה כדי לתת לאלה שחסר להם. כך זה עם עולים חדשים, כך עם נוער, כמו גם עם אוכלוסיות חלשות ונזקקות נוספות.

בתיה היתה פעילה גם בתפקידים רבים ומגוונים במהלך שנות עבודתה, כמו: יו"ר ועד המורים בבי"ס ישורון, חברת ועד הסתדרות המורים הדתיים העירוני והארצי. בתיה משמשת כתובת לציבוריים רבים, אשר זקוקים לכתובת ולטיפול בעניינם.

לאורך כל השנים פעילה בתיה בקידום ענייני החינוך והתרבות בעיר, לציבור הרחב, באמצעות ארגון הרצאות, טיולים, פעילות חברתית ועוד.

על כל אלה ועוד, הוכתרה בתיה בתואר יקירת פתח-תקוה בשנת תשע"א.