אישים ומייסדים

פרופ' יצחק יוחאי

נולד בשנת 1941 בתורכיה. בגיל שנתיים עלה לישראל. עם עלייתה התיישבה מפחתו בפתח-תקוה ומאז הוא מתגורר בעיר.

את לימודיו הוא עשה בממ"ד "נצח ישראל" ובגימנסיה "ישורון". לאחר השרות הצבאי השלים את השכלתו האקדמית באוניברסיטאות בר-אילן, העברית ותל-אביב: בכלכלה, מדעי המדינה, היסטוריה, חינוך, מינהל עסקים ומינהל ציבורי.

יצחק החל דרכו בשדה החינוך כמורה, מנהל, מפקח על בתי-ספר יסודיים ועל יסודיים. לימים נתמנה כממונה ארצי לשיקום שכונות, במשרד החינוך ולאחר מכן יעץ לאגף שח"ר במשרד. לאחר מכן הוא יצא עם רעייתו רבקה, לנהל את החינוך היהודי בוונצואלה וכיהן שם כראש משלחת הסוכנות היהודית.

משלל פעילותו הציבורית המגוונת ניתן לציין את היותו חבר מועצות המנהלים של בנק המזרחי, "מתנדב"-חברת בניה וסוכנות לביטוח "סיני". חבר דירקטוריון בבנק אדנים, בנק מזרחי ליסינג, בנק מזרחי ליזמות וקופות גמל של בנק המזרחי, בנוסף, כיהן כיו"ר מוזאון יד לבנים ויו"ר מוזאון גוף האדם והסביבה בעיר.

יצחק פעיל מאוד בעולם האקדמי וגם בתחום זה הוא עשה ועושה חיל. כיהן ומכהן במגוון תפקידים כמו: יו"ר אגודת הסטודנטים, חבר הנהלת התאחדות הסטודנטים הארצית, מרצה במרכז לוקשטיין, חבר הנהלת מכון CAIR העוסק בחקר הסרטן באוניברסיטת בר-אילן. במסגרת זו היה ממונה על ארגון כנסים אקדמיים בחקר הסרטן. חבר הנהלת קרן לוסינצ'י, יו"ר קרן ח"י, חבר הנהלת קרן זבלדוסקי, נשיא אוניברסיטת בר-אילן ארגנטינה, יועץ ממשלת ונצואלה לענייני חינוך ורווחה, יו"ר הפורום לרפורמה בחינוך ורווחה באקוודור, יו"ר דסק אמריקה הלטינית באוניברסיטת בר-אילן וחבר בחבר הנאמנים של האוניברסיטה, כמו גם בועד המנהל של האוניברסיטה.

יצחק נכנס ויוצא בחצרם וארמונם של ראשי מרבית מדינות דרום אמריקה כנציג אוניברסיטת בר-אילן ומדינת ישראל. דרכו ופעליו הרבים מאופיינים בצניעות וענוה תוך כיבוד כל אדם.

בפתח-תקוה כיהן כחבר מועצת העיר וכחבר הנהלת העיר ללא שכר, כממונה על התרבות, נוער ספורט, קהילה, עולים ובריאות לאורך ארבע קדנציות. במהלך הפעיל מערך אולפני עברית ופעל לרווחת העולים החדשים שהגיעו בשנות התשעים.

על כל אלה ועוד, הוכתר יצחק בתואר יקיר פתח-תקוה בשנת תשע"א.