אישים ומייסדים

נחום הדסי

נולד בשנת 1940 בפתח תקוה.
בן למשפחה שנמנתה על מייסדי שכונת "תל-נטע". מהילדים הראשונים שנולדו בבית-החולים "בילינסון" שזה עתה נבנה.

במשך כל שנות ילדותו ונערותו היה חבר פעיל בתנועת "הנוער העובד והלומד". לכן יציאתו להגשמה בקיבוץ בגרעין נח"ל התבקשה מאליה. נחום טוען כי בתנועה הוא ספג את ערכי הנתינה וההתנדבות.

לאחר שירותו הצבאי בנח"ל השלים את לימודיו האקדמיים בתחומי המינהל והכלכלה. עבודתו הראשונה היתה ניהול מחלקת הנוער בעיריית פתח-תקוה. משם פנה לעסוק בבנין. החל את דרכו כפועל בניין וסיים, לאחר שנים, כמנכ"ל חברת "שיכון עובדים".

במקביל לעבודתו, נחום הינו פעיל ציבור ונציגו במוסדות כמו: חבר דירקטוריון של בנק "מרכנתיל דיסקונט". חבר מועצת הסניף ומזכירות מפלגת העבודה בפתח-תקוה. חבר במוסדות הארציים של המפלגה.

כנציג המפלגה נבחר לכהן במועצת העיר פתח-תקוה בשנים 1993-1983. בעירייה כיהן כיו"ר ועדות כספים, תנועה, ומשאבי אנוש. טיפל בהצלחה בייצוב מצבה הכספי של העירייה במשבר של שנות השמונים. ערך רה-ארגון במערך התחבורה הציבורית בעיר. הוא יזם מהלכים ארגוניים רבים בתוך העירייה ומחוצה לה. הכל לרווחת תושבי העיר. חלק ניכר מיוזמותיו שימושיים גם בימים אלו.

נחום פעל במסגרת ועדי ההורים בבתי הספר בו למדו ילדיו. פעל להשגת תרומות למחקר למרכז הרפואי לילדים "שניידר", שעסק באיתור וזיהוי הגן האחראי על היווצרות עובדים פגועים עם פיגור שכלי.

על כל אלה ועוד, הוכתר נחום בתואר יקיר פתח-תקוה בשנת תשע"א.