אישים ומייסדים

שופט יוסף גולדברג

נולד בשנת 1936 בבלגיה.
ניצל מאימי השואה בכך שהוסתר אצל משפחות נוצריות ובמנזרים בבלגיה. כנער עלה לישראל.

עם שחרורו מהצבא, החל ללמוד משפטים באוניברסיטה העברית. משהוסמך כעורך דין, החל לעסוק במשפט לאורך כל השנים, עד צאת לגמלאות ואף לאחר מכן. תחילה כעורך דין ובהמשך, משנת 1978, החל לכהן כשופט שלום. במהלך הזמן מונה לשופט מחוזי, בו כיהן גם כסגן נשיא ולבסוף מונה כשופט בבית המשפט העליון.

במסגרת שירות מילואים מונה יוסף לכהן כשופט צבאי, בבית הדין הצבאי המיוחד לערעורים, בדרגת תת-אלוף. כן מונה בשנת 1998 לכהן כחבר בועדת השופטים להענקת פרס ישראל על מפעל חיים. מכוח היותו שופט בית משפט מחוזי, התבקש לכהן כיו"ר הועדות הממלכתיות לבחירת הרבנים הראשיים לישראל ולבחירת חברי מועצת הרבנות הראשית.

לאורך השנים, עד מינויו כשופט, נטל יוסף חלק בפעילויות התנדבות במגוון גופים כמו: חבר המועצה הדתית בפתח-תקוה. כן כיהן כחבר מועצת העיר פתח-תקוה ונתמנה כסגנו של ראש העיר פתח-תקוה ישראל פיינברג ללא שכר. במקביל לכך, היה חבר במועצת לשכת עורכי הדין בישראל. יוסף היה חבר במסדר בני-ברית ועוד. כל זאת במקביל לעבודתו כעורך דין.

בהיותו בגמלאות, מונה יוסף, כשופט בדימוס, לכהן כיו"ר ועדת השגה (ערר) על פי חוק שירות הביטחון הכללי. ראוי לציין כי הוא נתמנה אישית על ידי שני ראשי הממשלה אהוד אולמרט ובנימין נתניהו. וכן ליו"ר ועדת הערר להשבת נכסים לספי השואה. במשרת אלו הוא מכהן גם בימים אלו. למותר לציין, ללא שכר.

לאורך כל השנים, ככל שתפקידיו לא מנעו ממנו לעשות כך, היה יוסף חבר בועדות עירוניות ובגופים שונים בפתח-תקוה לרבות חבר ועדי ההורים בבתי-ספר בהם למדו ילדיו. תמיד מאיר ומסביר פנים. ומתייחס לכל אחד בטוב לב וענוות חן.

על כל אלה ועוד. הוכתר יוסף בתואר יקיר פתח-תקוה בשנת תשע"א.