אישים ומייסדים

עו"ד אליהו אשרי

נולד בשנת 1938 בפתח-תקוה.

דור רביעי בארץ-ישראל של מתנדבים. סבא רבה שלו היה מבין יוצאי חומות העיר העתיקה בירושלים, שהקימו את שכונת היוקרה - "הבוכרים". הסבא היה אחראי השמירה של השכונה. לימים נרצח על ידי פורעים ערבים. אביו פעל בהתנדבות בפתח-תקוה למן הגיעו אליה בשנת 1937. העיר פתח-תקוה הנציחה את זכרו בקריאת משעול על שמו.

כבר בנערותו, בעת לימודיו, החל אליהו להתנדב בבית "יד-לבנים". במקביל להיותו שחיין בהפועל פתח-תקוה וייצג בכבוד את העיר בתחרויות שחיה בארץ ובעולם. ארון הגביעים מעיד והתעודות הרבות מעידות על כך.

עם שחרורו משרות בצה"ל החל לעבוד בתעשייה האווירית והתמיד בעבודתו שם במשך 41 שנים. בהן, בין השאר, ניהל את קופת התגמולים של העובדים. במקביל לעבודתו זו למד משפטים באוניברסיטת העברית.

אליהו יזם והקים את עמותת קופות הגמל המפעילות שעניינה היה להגן על קופות הגמל הלא בנקאיות של העובדים. במקביל לכך, היה חבר הנהלת ברית קופ"ג לפיקוח, דירקטור בחברת "גמול", וכן בכמה קופות גמל בנקאיות.

כשלושים שנים מתנדב אליהו ב"ליונס". כבר בתחילת דרכו בארגון נתבקש להקים את מועדון "ליונס-לביא פ"ת". במועדון זה מילא את כל התפקידים כמו: נשיא, גזבר, מזכיר ויו"ר וועדות. במקביל המשיך להתנדב במועדון "ליונס האב". גם שם כיהן כנשיא. בשנת 1991 נבחר לנציב ארצי של ה"ליונס". בתפקידו זה ייצג את מועדוני ה"ליונס" בארץ, בפורומים בעולם. פעילותו כנציב ארצי חבקה עולם ואוכלוסיות מגוונות.

בנוסף לכך, אליהו מעניק יעוץ משפטי בהתנדבות, לעמותות וגופים שונים העוסקים בחסד ועזרה לזולת.

על כל אלה ועוד, הוכתר אליהו בתואר יקיר פתח-תקוה בשנת תשע"א.