אישים ומייסדים

דוד אלנתן

נולד בשנת 1927 בפתח-תקוה.


כבר בהיותו נער בפתח-תקוה בטרם קמה מדינת-ישראל החל דוד להתנדב. למרות גילו הצעיר הצטרף לארגון ה"הגנה", במסגרתו הדריך בגדנ"ע את בני הנוער. ב"הגנה" עסק במערכת הקשר של הארגון באזור פתח-תקוה.

עם גיוסו לצה"ל המשיך בכך. שם נתמנה כמנהל מרכז קשר צבאי ארצי. עם שחרורו, מצא את מקומו בדואר בנושא טלפוניה. עד מהרה נתמנה כמנהל המרכזייה של פתח-תקוה וכעבור זמן קצר כמנהל המרכזייה של איזור המרכז. בתפקידיו אלו הקפיד דוד לקלוט עולים חדשים ולשלבם בעבודה.

מאז ומתמיד התמסר לפעילות התנדבותית בקהילה הבוכרית בפתח-תקוה. זה החל בהקמת בית-כנסת "בית יוסף" ומרכז קהילתי שבנה לקהילה. המשיך בתחזוקה שוטפת לאורך השנים כמו גם בניה מחודשת של בית הכנסת. לאורך השנים כיהן כגבאי ובמקביל הכין את ילדי הקהילה לקריאה בתורה בבר המצווה שלהם. דאג לתקינות ספרי התורה ועשה הכל כדי שענייני בית הכנסת יתנהלו כראוי. פעילות זו הביאה לבחירתו כיו"ר בית הכנסת ונשיא כבוד של העדה הבוכרית.

בשל פעילותו הענפה ולאורך שנים ארוכות, נבחר דוד לכהן כציר בקונגרס הארצי וגם נציג ישראל בקונגרס העולמי של יהודי בוכרה. על כל אלה ועוד, הוכתר דוד בתואר יקיר פתח-תקוה בשנת תשע"א.